Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12041 Reply

SeaDog011
Participant

Zdravo Viktore,

Kupio sam Canon 80D.
Hteo sam da imam izbor objektiva, pa mi se nijedan drugi nije uklapao u budzet.
Mozda jeste Nikon d7200, koji po DXOMARK-u ima bolje ocene (mada im ja nesto, ovako laicki, bas mnogo i ne verujem), ali s obzirom da sam nekako zamislio da se malo igram i sa enterijerskom fotografijom, prevagnulo je pored toga sto je 80D noviji aparat i to sto ima pomerljivi ekran.

Pored silne ronilacke opreme koju sam narucio za ovu godinu, ali i ove Sigme koju hocu da kupim, tesko da cu u dogledno vreme skupiti dovoljno para da kupim neki full-frame aparat.
Zapravo, to je jos jedan momenat koji sam hteo sa tobom da prodiskutujem (ako te ne zamaram svojim pitanjima). Da li uopste ima MNOGO smisla ici u tom pravcu? Mislim, shvatam ja koje su prednosti full-frame aparata (nema krop-faktora, bolji u uslovima sa manje svetla,…itd.), ali ako se uzme u obzir to sto sam citao da su svakim danom senzori sve savrseniji, do te mere da se ta razlika skoro i ne primecuje, da li zaista ima smisla davati i do 2-4 puta vise novca za full-frame?

Mislim, bilo bi lepo…ali, ako covek sa tim ne pravi solidne pare, onda zaista ne znam.

Zelim ti lepo vreme i lep provod u Italiji

Pozdrav od Sase

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close