Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12043 Reply

SeaDog011
Participant

Zdravo Viktore,

Dobih tvoju poruku kada sam bio u gradu i procitah je na telefonu.
U momentu si me zbunio. Nisam napisao da je velika prednost APS-C aparata, niza cena objektiva. Cak ni ne razmisljam u tom pravcu. Napisao sam da nisam investirao odmah u full-frame aparat zato sto sam u tom momentu zeleo da kupim aparat i tri objektiva, a ne samo telo aparata. A drugi razlog je i ona dilema o kojoj sam ti posle pisao, odnosno razmisljanje o opravdanosti visoke cene FF aparata. Naravno, prethodno sam i procitao i preslusao na YT-u jako puno recenzija, analiza o 80D i neizmerno je bilo vise onih koji su pisali/govorili u superlativima, od onih drugih sa suprotnim misljenjem. A i uklapao mi se u racunicu.
Mislim da nisam pogresio i da ce za pocetak mog interesovanja za fotografiju, biti dobro sredstvo.
A zbunio si me i u vezi Sigme, pa sam morao da proverim da nisam slucajno pogresio, ali nisam. Ono sto me zanima je:

https://www.sigmaphoto.com/35mm-f14-dg-hsm-a

Dakle, jeste za FF aparate, ali mozda cu i ja jednog dana (mozda i uskoro) imati FF aparat 😉 pa bar o staklu necu morati da mislim. A dotle cu da se borim sa crop faktorom i da radim matematiku 🙂

Pozdrav od Sase

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close