Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12046 Reply
viktor pavlovic
viktor pavlovic
Keymaster

Svi ti moderni objektivi su tehnicki (korekcijom optickih gresaka) veoma dobri, sigurno mnogo bolji, nego sto meni treba za najzahtevnije rezultate kojih sam sposoban. Ovu Sigmu nisam probao, slikao sak kratko sa 24-35/2 na Sony A7r ii i rezultati su bili – ostra, kontrastna slika sa vrlo malo problema sa chromatskom greskom.

Ako trazis sirokougaoni objektiv za arhitekturu, treba razmisliti o perspektivnoj deformaciji i optickoj deformaciji (distorziji). To su kljucni faktori, jer ako zelis kvalitetnu sliku arhitekture, obicno ces zatvoriti blendu na f/5.6-f/16 a tu su svi ti moderni objektivi vrlo slicni kada se radi o ostrini.

Za perspektivnu deformaciju su najbolji shift objektivi, koji obicno imaju i odlicno korigovanu opticku distorziju. Zanimljiv objektiv koji sam nedavno testirao je Laowa 12/2.8 (full frame). Na APS-C volim Samyang 8/2.8 ali to je riblje oko.

Zoom 18-35 je zanimljiv ali je steta sto nije siri. Licno bih izabrao neki Canon 10-22.

V.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close