Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12100 Reply

SeaDog011
Participant

Cao Viktore,

Nesto mi nije jasno, pa bih te zamolio da mi objasnis, kad budes nasao vremena.

Ova dilema oko toga sta da kupim, da li Sigmu 35mm F1.4 Art ili Sigmu 18-35mm F1.8 Art je i dalje aktuelna, ali tu se sada umesao jedan novi momenat o kojem ranije ne da nisam razmisljao, vec nisam ni znao da postoji.

Mislim, cuo sam za termin “Metabones speedbooster”, ali nisam znao sta znaci.

Ne znam ni sada, da budem iskren. Razumem da je to svojevrsni adapter, ali informacije koje mogu da nadjem, govore o tome da je svrha da se objektivi zapravo prilagode MFT i Mirrorless aparatima (pored toga sto povecavaju brzinu objektiva).

Ono sto mene zanima je da li postoji mogucnost da se nabavi speedbooster koji bih ja recimo stavio izmedju mog aparata Canon 80D i objektiva Sigma 18-35mm F1.8 i na taj nacin mozda efektivno ubrzao objektiv na F1.4?

Ako postoji, koji onda model Speedboodter-a bih trebao da nabavim?

Izvini ako je pitanje totalno glupo, ali zaista o ovome nista ne znam. Ali, bilo bi lepo ako bi to bilo moguce 🙂

Hvala unapred.

Pozdrav od Sase

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close