Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12110 Reply

SeaDog011
Participant

Cao Viktore,

Cini mi se da sam skontao problematiku u vezi speedboostera. Procitao sam tvoj blog na tu temu.
Da kojim slucajem imam panasonic Lumix GH4 ili 5, ili pak Sony a6500 ili A7R, cela prica bi imala smisao. Ovako, u mojoj situaciji, bas i nema.
Sa druge strane, cak i da posedujem neki od tih aparata, kao sto si i sam pomenuo, pitanje je da li bi cena od 600-800EUR opravdala kupovinu speedboostera, ili bi mozda te pare bilo bolje dati za neki objektiv.
Elem, sve sto “saznam” o nekom objektivu je iz onoga sto ili procitam ili vidim (YouTube) na Internetu, medjutim sve te recenzije predstavljaju licni dozivljaj i misljenje onih koji ih prave, pa su sa te strane vise ili manje objektivne. Medjutim, ono sto se cesto moze cuti (ne znam da li je to zaista tako) je da objektivi koji imaju maksimalni otvor blende od 1.4 ili 1.8, na vrednostima od 2 ili 2.8 daju ostriju sliku od objektiva kojima je to maksimalni otvor blende. Ukoliko ostrina slike predstavlja odredjujuci parametar, onda mi se cini da ima smisla nabaviti upravo takve objektive.

Mada,…sa druge strane, sta ja uopste znam! Verovatno lupetam 🙂 🙂 🙂

A sto se tice objektiva koje ja imam, nisam nezadovoljan i vrlo verovatno za ucenje fotografije, moja kolekcija “pije vodu”.
No, to ne znaci da ne treba da razmisljam o unapredjenju te kolekcije, jel tako?
Jednostavno, volim da cackam i trazim informacije o razlicitim objektivima i jako mi se dopada to sto “cujem” o Sigmi.
Zato sam te i pitao za tvoje misljenje, posto cenim tvoj sud 🙂

Istina je da sam ti napisao da me zanima arhitektonska fotografija, ali to nije toliko zbog fotografije, koliko zbog arhitekture koju sam, kako znas, studirao. Mislio sam da cu se time baviti u zivotu, pa sam eto zavrsio u sasvim necem drugom. Ipak i dalje me arhitektura zanima i eto, mozda kroz fotografiju mogu nekako da obnovim tu vezu.
Ali, to nije jedino sto zelim da naucim da fotografisem. Zapravo, nema nekih ogranicenja, kao uostalom i kod vecine zaljubljenika u fotografiju, bili oni profesionalci, ili amateri.
Upravo iz tog razloga, razmisljam i o opremi kojom cu mogu da fotkam portrete i pejzaze i stosta drugo. Imam cerku od cetiri godine i cini mi se da cu upravo nju najvise i slikati 🙂
Onaj stariji od 16 godina mi ne da da ga slikam, ali vidim da i njega interesuje fotografija, pa cu mu mozda uskoro pokloniti ovog Canona, a sebi kupiti nesto drugo.
Znam da ti volis Sony aparate, ali meni je to nekako mnogo malo,…sitno. Moguce da im je to prednost, jer su laksi…ali ja ne znam da li bih imao uopste osecaj da sa time i baratam. Cini mi se da je ono najmanje sa cime bih se osecao komotno, upravo gore pomenuti Lumix GH5, ali i prema njemu imam rezerve s obzirom da sve recenzije koje sam video o njemu govore u superlativima pre svega u kontekstu video produkcije. Sto se tice fotografije, recenzije mi deluju prilicno neubedljivo. kakvo je tvoje misljenje o tome?

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close