Home Forums Q&A Forum Sigma VS. Samyang Reply To: Sigma VS. Samyang

#12111 Reply
viktor pavlovic
viktor pavlovic
Keymaster

Sto se tice speed boostera, mozes da nadjes i mnogo jeftinije a sasvim zadovoljavajuce verzije osim Metabones. Mislim da sam u poslednjem clanku testirao Zhongyi Lens Turbo II koji kosta nesto preko 100 USD.

To sto si citao o objektivima koji se zatvore za dve blende, da su “bolji” od onih sto na tim blendama “pocinju” je vazilo nekad. Danas to vise nije tako, pogotovu sa objektivima poslednjih generacija. Opticki dizajn bilo kojeg objektiva je uvek podlozan kompromisima. Mozda najbolje korigovani objektivi koje sam testirao su Zeiss Otus objektivi, koji sunali ogromni, teski i imaju samo manualni focus (da ne govorim o ceni). Ranije su se objektivi optimalizovali za blende oko 2.8, odnosno f/11. Danas zbog “hypa” o ostrini (malo ko na forumima uopste razume sta je u stvari “ostrina” a jos manje ih razume sta je MTF20,50 itd. i sta je razlika izmedju micro kontrasta, globalnog kontrasta i rezolucije ali svi hoce – super ostar objektiv 🙂 se objektivi optimalizuju na puni otvor (svoju ulogu igra i difrakcija).
Ostrina (tacnije MTF rezultati) objektiva variraju kod zoom objektiva sa promenom zizne daljine a kod svih objektiva sa promenom plana ostrine (udaljenosti subjekta koji se zaostrava), mada moderni objektivi imaju plivajuci zadnji clan koji ovu drugu razliku znatno smanjuje.

Pointa je dakle da svi danasnji objektivi su vrlo “ostri” u sredini slike vec od otvorene blende, razlike treba traziti drugde. Investicije u tehniku pa i u objektive su slicne kupovini novih kola ili mobilnog telefona. Za par godina postaju moralno stari, mada im naravno nista ne fali.

Investicije u putovanja, kurseve fotografije ili post processinga u produkciju vlastitih ideja, to je to sto vredi i sto ce doprineti kvalitetnijim fotografijama.

Mada je i to kliše, ništa pametnije ne umem da ti posavetujem 🙂

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close